דיגמי - ככה כן בונים טאבון

על השלבים בתהליך בניית טבון או תנור אבן פרטי בחצר הבית, שיאפשר להכין מאפים ולחמים וליהנות מהם כשהם חמים וטריים.

 

בשנים האחרונות נרשמת עליה בביקוש לבניית טאבון או תנור אבן לשימוש פרטי בחצרות בתים או דירות גן. על מנת לבנות את המתקן רצוי להיעזר בבעל מקצוע מומחה, כך שהוא יהיה בטיחותי למשתמש ולסביבה. החומרים הדרושים להקמת הטבון הם, בין היתר, בלוקים או אבני בטון, עיסת בטון, מכשיר להחלקת בטון, צינור פח וכלי מתכת עמיד לאש.

 

ראשית יש להניח את בסיס התנור. מומלץ להשתמש באבנים או בבלוקים העשויים בטון כדי להבטיח את יציבות התנור. לאחר מכן יש ליצור את ליבו של התנור, בו אמורה לבעור אש. לשם כך בונים שלד העשוי קורות עץ בצורה הרצויה. על השלד יוצקים בטון בהתאם לצורה הרצויה. מעל לליבו של התנור יוצקים מבנה נוסף בצורת כיפה עגולה, אשר בה פעור פתח גישה בצורת קשת. זוהי בטן התנור בה יונח המזון אותו מבקשים להכין.

 

כאשר הבטון יבש ניתן להסיר את קורות העץ ולאחר מכן רצוי לשייף אותו, להעניק לו מראה אסתטי באמצעות החלקה ותוספת צבע. על מנת ליצור גישה בטוחה ונוחה אל בטן התנור יש ליצור מעין מסדרון קצר ורחב יחסית שבנוי מהפתח הפעור בכיפה החוצה. בסופו של דבר פתח הגישה אל בטן התנור צריך להיראות כמעין שער רחב שמוביל אל הכיפה.

 

לבסוף, יש לפעור חור בגג הכיפה על מנת לחבר אליו צינור הפתוח בקצה, שישמש ארובה לפליטת העשן הנוצר מהאש הבוערת בליבו של התנור. 

 

קרא גם על טאבון אבן >>

תנור ביתי
דיגמי תנורים
דיגמי טלפון