דיגמי - טאבון גז

בתי עסק כגון מאפיות, פיצריות ואפילו מסעדות, עושים שימוש בטאבון גז מזה שנים רבות. על הטאבון והיתרונות שהופכים אותו לפופולרי.

 

השימוש בטאבון גז אינו חדש בענף המזון. מזה שנים שאפשר למצוא את הטאבון בבתי עסק שונים, כגון מאפיות, פיצריות ואפילו מסעדות בהן מכינים לחמים טריים להגשה במקום. אחד היתרונות המידיים של השימוש בטאבון גז הוא החיסכון בהוצאות על חשמל.

 

בהשוואה לתנורים אחרים, טאבון גז מאפשר שליטה טובה יותר בטמפרטורת האפייה. זמן החימום של הטאבון קצר יותר. כמו כן, ברגע שמכבים את התנור האפייה נפסקת באופן מידי כמעט. המידיות של הפעלת וכיבוי הטאבון מספקת חופש מוחלט באשר לייצור המוצר הרצוי. המצב שונה כשמשתמשים בתנורים הפועלים באמצעות חשמל. הם דורשים זמן במהלכו התנור מתחמם לטמפרטורה הרצויה וגם לאחר הכיבוי יש צורך בזמן ממושך יחסית עד שהם מתקררים לגמרי.

 

העובדה שזמן החימום והצינון של טאבון גז קצר יותר משפיע על היותו חסכוני באנרגיה. החשבון פשוט: יש צורך בפחות אנרגיה על מנת לייצר מאפים באיכות גבוהה ועל מנת להשלים כל תהליך, בין אם מדובר בחימום חלל הטאבון ובין אם מדובר בצינונו.טאבונים, כגון אלה שמציעה חברת דיגמי תנורים, מתאפיינים באפיה אחידה ובהמשך לכך מציגים תוצאות טובות יותר מאשר תנורים הפועלים באמצעות חשמל. מוצרי המאפה זוכים לחום בטמפרטורה אחידה על גבי כל שטח הפנים החשוף לחלל הטאבון. כך ניתן למנוע מצב בו חלק מסוים של המאפה אינו אפוי דיו בשעה שחלק אחר זוכה לאפיה מוגזמת.

תנור ביתי
דיגמי תנורים
דיגמי טלפון