דיגמי - מספר אחד בטאבון אבן

טאבון ביתי - מוצר חם

בתקופה האחרונה יותר בתי אב מכניסים טאבון לחייהם. חברת דיגמי תנורים היא אחת מהחברות שדרכן אפשר לרכוש טאבון במיוחד טאבון אבן. תנור זה מתאים לכל בתי המאפה, אולמות האירועים והמסעדות שבהם סוגים שונים של מאפים. כל הטאבונים של חברת דיגמי תנורים עמידים לחום שלש 1400 מעלות והם מבודדים בבידוד חסין אש. חברת דיגמי תנורים משווקת סוגים שונים של טאבונים וביניהם טאבון אבן לפיצה, לפוקצ'ות, ללחם ולמטרות נוספות. בשנים האחרונות יש גם אנשים פרטיים שרוכשים תנור אבן ומציבים אותו בחצר ביתם. הוא משמש את בני המשפחה לאפיית לחמים ופיצות. אפייה בטאבון מזכירה קצת את התקופות הקדומות בהם אפו ובישלו בטאבון מחוץ למערה. הריח והטעם שונים מהטעם והריח  שבאפייה בתנור הביתי. הוא יכול להחליף את הפלטה החשמלית והתנור הביתי לשבת. בתוכו אפשר להכין חמין ותבשילי קדרה ובישולים ארוכים.

 

למה לקנות דווקא אצל דיגמי?

לפני התקשרות עם חברת דיגמי תנורים לרכישת טאבון מכל סוג מגיע נציג החברה למקום ולאחר ששמע למה מיועץ הטאבון הוא יוכל לייעץ באיזה סוג של טאבון מומלץ ללקוח להתרכז. כל לקוח על פי צרכיו.

 

מפעל הייצור של דיגמי תנורים הוא במרכז הארץ אבל לקוחות מגיעים אליו מכל קצוות הארץ. התחומים העיקריים שהחברה מספקת הם שירותים לתנורי אפיה ובישול תעשייתיים תנורים למסעדות, יד שנייה ועוד. כל שירות שניתן על ידי החברה נעשה על ידי טכנאים בעלי תעודות רלוונטיות וניתנת ללקוח אחריות לשירות.

 

שירות דיגמי גם למטבח המוסדי

עיקר העיסוק של החברה בנוסף לבניית טאבון אבן היא התנורים התעשייתיים ורוב לקוחותיה הם אולמות האירועים מאפיות ופיצריות. אם בעבר אולם אירועים היה מזמין את המאפים שלו, פיצות, פוקצ'ות ולחמים שונים הרי שבזמן האחרון אולמות האירועים רוכשים לעצמם טאבון אבן מחברת דיגמי תנורים ומכינים במקום את הבצק והאפייה נעשית בטאבון. בנוסף לתנור אבן יש כיום גם טאבונים המופעלים על ידי גז. היתרון של שאפיה בטאבון היא שכל "הלכלוך" שבעשיית הבצק נעשה בחוץ וגם האפייה לא נעשית בתוך המטבח. גם גודלו של הטאבון מאפשר אפייה בכמויות גדולות יותר מאשר בתנור ביתי.  

 

קרא גם על טאבון ביתי למי? >>

תנור ביתי
דיגמי תנורים
דיגמי טלפון